تاریخچه و معرفی کمپانی هواوی
تاریخچه و معرفی شرکت هواویهواوی یک کمپانی چند ملیتی است که مسئله فعالیت اصلی‌اش نتورک , تجهیزات ارتباطی و ارایه سرویس ها است . اگرچه که عموم ایرانیان هواوی را به عنوان کمپانی چینی خالق گوشی گوشی می‌شناسند و تلفن همراه گوشی هواوی برای ایرانیان از سایر زمینه‌های عمل مجموعه هواوی پررنگ تر است . بنابر مطالب پخش شده در ویکی پدیا ( اکونومیست ) , هواوی الان بزرگترین شرکت ارایه دهنده سرویس‌های ارتباطی در دنیا است . هواوی در سال آنر بوسیله رن ژنگفی شالوده گذاری شد و تحت عنوان تولید کننده تجهیزات مخابراتی کار خویش را استارت کرد . مجموعه هواوی امروزه بالغ بر 140 هزار نفر کارمند داراست . آمار جالب دقت اینجاست که حدود نیمی از این افراد در بخش‌های متعدد تحقیق و گسترش شرکت مشغول‌اند . بخش تحقیق و بسط هواوی در کشورهای چین , ایالات متحده , آلمان , سوئد , هند , روسیه و ترکیه فعال است . معنا کلمه هواوی در گویش چینی به عبارت “ دستاورد چینی ” قابل تعبیر و تفسیر است . کمپانی هواوی خود ترجیح می دهد مارک هواوی با تلفظ “ wah - way ” – “ وا او ” خوانده شود .

 

دو سری پر اسم و رسم از تولید ها گوشی هواوی وجود دارا‌هستند , خصوصی اسند و محرمانه هانر . اسند به معنای اوج تصاحب کردن و هانر به معنای افتخار است . نامگذاری محرمانه اسند , مالامال بیراه وجود ندارد و می‌توان داعیه نمود هواوی در دنیای تبلت و تلفن همراه تلفن همراه با سری اسند مطرح شد و به اوج خود رسید . کمپانی هواوی تمرکز متعددی بر صرفه جویی در مراحل ساخت و افزایش منفعت وری داراست . به طوریکه با اعتنا به قیمت تمام شده تلفن همراه هواوی در بازار جهانی , می‌توان بیان کرد هواوی به طور کامل به‌این انگیزه دست یافته است . با سیاست بهره وری و کاهش هزینه ساخت , قیمت تلفن همراه هواوی همواره درحد پایین‌تری نسبت به تلفن همراه سامسونگ و موبایل سونی و دیگر سازندگان تلفن همراه بوده است . در کنار منصفانه بودن بها گوشی و تبلت هواوی , تجربه چندین ساله نشان داده است که از لحاظ همت و کیفیت , تولید ها هواوی با طولانی تر برندهای شبیه قابل رقابت میباشند . هر چند که موبایل هواوی به گوشی قابل قبول دارای شهرت است .

 

در سال 2006 مجموع فروش جهانی هواوی به حدود 11 میلیارد دلار ایالات متحده رسید . این رقم در سال 2009 به 20 میلیارد دلار رسید . فایده حاصله کمپانی هواوی در سال 2014 بالغ بر 5 میلیارد دلار ایالات متحده بوده است . هواوی امروزه با شرکت‌هایی مثل وودافون , تی تلفن همراه و موتورولا قراردادهای همکاری نزدیکی داراست .

 

هواوی علاوه بر تلفن همراه تلفن همراه و تبلت , در مورد مودم‌های ملازم و گجت‌های پوشیدنی هم فعالیت‌هایی داشته است .

 

امروزه بخش اعظم تولید ها تولیدی هواوی از سیستم ادله اندروید به کارگیری می کنند . گوشی‌های هواوی میزان بالایی از بازار جهانی را تصرف کرده‌اند و با معرفی تبلت دوست داستنی Huawei X1 , هواوی توانست در بازار تبلت به شانس مناسبی دست یابد .